تاثیر شیردهی در بدن شما

مادری در حال شیردهی به نوزاد

تاثیر شیردهی در بدن شما

شیردهی مادر فقط برای نوزادش مفید نیست، بلکه هر دوی آنها از مزایای فراوان آن بهره مند خواهند شد!

پارسیان آوید: همگی می دانیم که شیردهی پستانی برای خردسالان مفید است- مطالعات بسیاری آن را ثابت کرده اند. به همین علت، سازمان جهانی بهداشت شیردهی پستانی کامل را برای شش ماه اول زندگی نوزاد و در ادامه همراه با تغذیه تکمیلی برای دو سال و بیشتر توصیه می کند. اما آنچه کمتر شناخته شده است، اینکه شیردهی پستانی برای سلامت جسمانی و روانی شما نیز مفید است. این گفته فقط مربوط به از دست دادن سریع تر اضافه وزن پس از زایمان نیست.

به گفته ی دکتر النور شوارتز، شیردهی پستانی بخش مهمی از روشی است که بدن بانوان را از فشاری که در بارداری به بدن وارد می شود رها می سازد. هرچه مادر فرزندش را بیشتر شیردهی کند، برای هر دوی آنان بهتر است.

هر مرتبه که مادر فرزندش را شیردهی می کند، میزان اکسی توسین او افزایش می یابد. بنابراین به نوعی هر زمان که او شیردهی پستانی می کند، بیشتر عاشق فرزندش می شود.

 


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه در"تاثیر شیردهی در بدن شما"

  1. […] سه ساعت یک بار نوزاد برای شیر خوردن بیدار می شود. زمان شیردهی از آغاز یک شیردهی تا آغاز شیردهی بعدی محاسبه می شود. […]

دیدگاه خود را بنویسید